خبرنگاران عراقچی: مذاکرات فرایند رو به جلو دارد

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی، تهران-خبرنگاران- معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مذاکرات با طرفین درباره برجام فرایند رو به جلو دارد و تصمیم گرفتیم برای آنالیز بیشتر، تا آدینه برای جمع بندی مباحث، توقف بدهیم.

خبرنگاران عراقچی: مذاکرات فرایند رو به جلو دارد

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی، عباس عراقچی پس از خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار کرد: این دور سوم مذاکرات است و امروز تصمیم گرفتیم مجددا توقفی برای جمع بندی بدهیم. مذاکرات این دور در سطوح مختلف فشرده برگزار گردید و مباحث مورد اختلاف و مشترک به پختگی رسیده است.

وی ادامه داد: فاصله ها و اختلافات در بحث هسته ای و تحریم ها روشن تر شده است؛ ما در هر دو مورد نکات ریز فنی داریم که باید آنالیز بیشتری گردد و در بعضی موارد اختلافات وجود دارد که روشن تر شده است. در بعضی حوزه ها وارد نگارش متن شدیم و این موجب می گردد کار آهسته پیش برود زیرا کار روی متن دقت خود را می خواهد.

معاون وزیر امور خارجه مطرح کرد: در عین حال فرایند رو به جلو است و هنوز نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه زمانی به توافق می رسیم؛ شکل توافق براساس مواضع نظام است و طرفین مقابل نیز مواضع خود را دارند و نزدیک کردن مواضع طرفین کار اسانی نیست.

عراقچی تاکید نمود: تصمیم گرفتیم جمع بندی از مباحث داشته باشیم و پس از آنالیز در پایتخت ها، آدینه آینده مباحث را از سر می گیریم.

وی شرح داد: تاکید داریم باید تحریم های موضوعی و بخشی همچون بخش انرژی ایران و یا صنعت خودرو و بیمه و بنادر برداشته گردد و توافق هم در این باره وجود دارد؛ در کنار این مهم، درباره لغو تحریم افراد و نهادها مذاکرات ادامه دارد. فهرستی در این باره وجود دارد که با لغو تحریم اکثریت این فهرست موافق شده اما دیگرانی هنوز در این فهرست هستند.

عراقچی گفت: اگر دو طرف مواضع هم را قبول داشتند نیازی به مذاکره نبود به قدری مذاکره می کنیم که مواضع نزدیک گردد و اگر منافع نظام تامین گردد این توافق اتفاق خواهد افتاد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عراقچی: مذاکرات فرایند رو به جلو دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: مذاکرات فرایند رو به جلو دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید