علم و تکنولوژی

حضور هنرجویان مدارس صنایع دستی در نمایشگاه عیدانه

به گزارش خبرنگاران، در سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با نام عیدانه که چند سالی است در ایام نزدیک به عید برپا می شود، غرفه ای از نمایشگاه به محصولات صنایع دستی ساخته شده توسط هنرجویان هنرستان های شهریار اختصاص دارد این مدارس در واقع مدارس صنایع دستی...

3 تیر 1398

آزمایش قابلیت تماشای ویدئو همراه دوستان در اینستاگرام

اینستاگرام میخواهد یک ویژگی جدید عرضه کند تا به کاربرانش اجازه دهد همراه با دوستان خود ویدئو تماشا نمایند. این ویژگی در ویدئوچت و در قسمت دایرکت اینستاگرام قابل دسترسی خواهد بود.

3 تیر 1398

تل پیر از نخستین دهکده های پیش از تاریخی در پس کرانه های خلیج فارس

سرخوش تل پیر با 2هکتار وسعت را یکی از محوطه های مهم از دوران روستانشینی در پس کرانه های خلیج فارس اعلام نمود و گفت: ادامه کاوش ها دراین گونه محوطه ها می تواند نقش خلیج فارس را در شکل گیری سکونتگاه های اولیه را تا حد زیادی روشن سازد.

2 تیر 1398

راهنمایی سرمایه گذاری به سمت صنایع با ارزش افزوده

به گزارش خبرنگاران، سیدشهرام صفوی سهمی، یک تحلیلگر بازار سرمایه در یادداشتی برای خبرنگاران نوشت: ارزش افزوده یک صنعت، حاصل تفاضل بهای مواد اولیه و هزینه های انرژی از فروش تعریف می گردد. بدین ترتیب صنایعی ارزش افزوده بالایی دارند، که هم فروش بالایی داشته...

30 خرداد 1398

تشخیص سریع نوعی باکتری در شیر خشک نوزادان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، فساد میکروبی در محصولات غذایی یکی از عوامل تهدید سلامت جوامع بشری به شمار می روند. ازاین رو، تشخیص سریع و دقیق عوامل بیماری زا پیش از ورود محصولات غذایی به بازار یکی از رویکردهای اصلی پیشگیری از بسیاری...

27 خرداد 1398

امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

صبح امروز با حضور دبیر کل کمیته ملی المپیک، رئیس آموزشگاه ملی المپیک و سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، تفاهمنامه همکاری بین کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی امضاء شد.

12 خرداد 1398

لامبورگینی هوراکان ایوو 2020 را ببینید

نقش فناوری در خودروی جدید لامبورگینی هوراکان ایوو 2020 به خوبی مشهود است.

12 خرداد 1398

پرویز هادی: هدف اصلی من المپیک 2020 توکیو است، مهمترین موضوع برای کشتی، آرامش است

پرویز هادی، قهرمان کشتی آزاد بازی های آسیایی گفت: در فاصله 19 ماه مانده به المپیک توکیو قطعا مهمترین موضوع برای کشتی، آرامش است.

10 خرداد 1398

نخستین تصویر زنده از گلکسی اس 10 پلاس منتشر شد

ساعاتی قبل یکی از کاربران سایت Reddit یک تصویر زنده از گوشی گلکسی اس 10 پلاس سامسونگ منتشر کرد. اگرچه این تصویر کیفیت چندان مناسبی ندارد و سرشار از نویز است، ولی در هر صورت بعضی از ویژگی های ظاهری گلکسی اس 10 پلاس را می توانیم مشاهده کنیم.

7 خرداد 1398

سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری فیسبوک در حوزه اخبار محلی

فیسبوک اعلام نموده که به زودی رقم 300 میلیون دلار را در اخبار محلی سرمایه گذاری می نماید. این رقم هنگفت می تواند در پلتفرم های مختلفی قابل مشاهده باشد.

6 خرداد 1398

خداوردی: تمام کوشش ما حفظ سهمیه لیگ برتر است، حق را به بازیکنانی می دهم که از تیم مان جدا شدند

سرمربی تیم والیبال شهروند اراک گفت: همه سعی و آرزوی کادر فنی و بازیکنان تیم ما این است که در چند بازی باقیمانده، نتایج قابل قبولی بگیریم و در لیگ برتر بمانیم.

3 خرداد 1398

شخصیت شناسی از روی نحوه دست دریافت گوشی موبایل

طبق پیش بینی های آماری تا سال 2020 کاربران گوشی موبایل به 3 بیلیون نفر می رسد. این واقعیت نه تنها از جنبه پیشرفت تکنولوژی بلکه از جنبه روانشناسی نیز بسیار جالب و شگفت انگیز است. زیرا از روی نحوه دست دریافت گوشی موبایل و نوع استفاده از آن ها می توان تا حدودی...

27 اردیبهشت 1398

هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال

هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال با انجام 7 بازی در شهرهای مختلف برگزار گردید که در مهمترین بازی، تیم گیتی پسند اصفهان موفق شد مس سونگون را شکست دهد. در این بازی پایاپای که در اصفهان برگزار گردید، گیتی پسند توانست با نتیجه 5 بر 4 حریف خود را شکست دهد. در...

24 اردیبهشت 1398

فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018

وضعیت فیسبوک طی امسال میلادی به معنای واقعی کلمه بحرانی بود و به نظر می رسد این شرایط باعث شده فیسبوک پرریسک ترین غول فناوری سال در بازار سهام لقب بگیرد.

22 اردیبهشت 1398

جباروف برای استقلال شرط گذاشت

شرط جباروف برای حضور درتمرین استقلال پرداخت شدن مطالباتش است. او اخیرا نیز پیغامش را به گوش باشگاه استقلال رسانده تا اگر تمایل به همکاری دوباره دارند، حقوقش را پرداخت نمایند.

21 اردیبهشت 1398

ایجاد هیاتی برای برطرف اختلافات انجمن های علمی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد نسبت به عملکرد انجمن های علمی در زمینه برطرف اختلافات در نهادهای دولتی، گفت: اگر نهادهای دولتی در امور انجمن های علمی دخالت نمایند، از کارکردهای این نهادها کاسته می گردد.

20 اردیبهشت 1398

استاد راهساز بخشی از تاریخ حفاظت تخت جمشید است

معاون میراث فرهنگی، استاد راهساز را بخشی از تاریخ حفاظت تخت جمشید دانست و تأکید کرد: باید پروژه ای تعریف گردد که در آن فعالیت افرادی که یک عمر در حوزه های مختلف میراث فرهنگی کوشش نموده اند بصورت مکتوب در آید.

20 اردیبهشت 1398

پاشازاده: استقلال در دفاع آمار خوبی داشته است

پیشکسوت باشگاه استقلال تهران گفت: استقلال به لحاظ آماری عملکرد خوبی در دفاع داشته است. توانسته گل های کمی بخورد.

19 اردیبهشت 1398

عدم دخالت دیدگاه سیاسی افراد در جذب، تخلف برخی دانشگاهها

محمدرضا رضوان طلب در مصاحبه با خبرنگاران، درباره روند تایید صلاحیت متقاضیان جذب و اینکه دیدگاه های سیاسی افراد تا چه اندازه در جذب یا عدم جذب افراد دخالت دارد، گفت: در هیات مرکزی جذب، دیدگاه سیاسی افراد به هیچ وجه دخالت ندارد.

15 اردیبهشت 1398

جابر انصاری: هر سال در لیست خروج استقلال هستم، خیلی دوست داشتم به سپیدرود گل بزنم

جابر انصاری، بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی دوست داشتم که بازی با سپیدرود گلزنی کنم.

14 اردیبهشت 1398
تعداد: (36)