مولتی ویتامین ها و اُمگا 3 خطر کووید 19 را در زنان کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی، نتایج یک مطالعه بزرگ نشان می دهد مصرف مولتی ویتامین ها، اُمگا3، پروبیوتیک ها یا مکمل های ویتامین D ممکن است خطر کووید 19 را حداقل در میان زنان کاهش دهد.

مولتی ویتامین ها و اُمگا 3 خطر کووید 19 را در زنان کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی به نقل از مهر، اما یافته ها نشان می دهد که مصرف هر یک از مکمل های ویتامین C، روی (زینک) یا سیر با خطر کمتری برای ابتلاء به کروناویروس مرتبط است.

به گفته محققان، از ابتدای بروز پاندمی کووید 19، استفاده از مکمل های غذایی برای جلوگیری و درمان این عفونت بسیار مطرح بوده است.

مکمل های غذایی می توانند به حمایت از یک سیستم ایمنی سالم کمک کنند، اما اینکه آیا برخی مکمل های خاص ممکن است با خطر کمتر ابتلاء به کووید 19 مرتبط باشند تعیین نیست.

از اینرو محققان اطلاعات ارائه شده توسط 372,720 مشترک انگلیسی را که در مورد استفاده منظم از مکمل های غذایی در ماه مه، ژوئن و ژوئیه سال 2020 در طول موج اول پاندمی گزارش کرده بودند و همچنین نتایج آزمایش کروناویروس شأن را تجزیه و تحلیل کردند.

محققان مشاهده کردند مصرف پروبیوتیک ها، اسیدهای چرب اُمگا 3، مولتی ویتامین یا ویتامین D با خطر کمتر ابتلاء به عفونت کووید 19 همراه بود: به ترتیب 14٪، 12٪، 13٪ و 9٪.

چنین تأثیراتی در مورد ویتامین C، زینک یا مکمل سیر مشاهده نشد.

همچنین هنگامی که محققان به طور خاص جنسیت، سن و وزن را بررسی کردند، تأثیر حفاظتی برای پروبیوتیک ها، اسیدهای چرب امگا 3، مولتی ویتامین ها و ویتامین D فقط در زنان در هر سن و وزنی مشاهده شد. چنین ارتباط واضحی در مردان دیده نشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مولتی ویتامین ها و اُمگا 3 خطر کووید 19 را در زنان کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولتی ویتامین ها و اُمگا 3 خطر کووید 19 را در زنان کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید