تجاری سازی فناوری نانو را مدنظر داریم

سورنا ستاری در حاشیه سفر خود به کاشان در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه ایران از نظر فراوری مقالات نانو در رتبه چهارم جهان قرار گرفته است، گفت: هزاران شرکت فعال در حوزه نانو در کشور داریم که فروش آنها در سال 96 به وسیله ارائه محصولات نانو، یک هزار و 300 میلیارد تومان بوده است.

تجاری سازی فناوری نانو را مدنظر داریم

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز این میزان فروش افزایش داشته است، ابراز داشت: گام نهادن در این راه می تواند اشتغال فارغ التحصیلان نانو را تضمین می نماید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از معدود کشورهایی است که محصولات نانو خود را به دیگر کشورها صادر می نماید، اضافه کرد: دستگاه های لازم برای فراوری رنگ و دیگر فراوریات موردنیاز حوزه های مختلف نانو توسط دانشمندان ایرانی ساخته شده است و این صادرات مهم برای کشور افتخاری مهم تلقی می گردد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور توسعه علوم نانو در کشور را نشان دهنده رونق در این بخش دانست و ابراز داشت: علم نانو با راه اندازی ستاد فناوری نانو پیشرفت زیادی در این حوزه نداشت اما امروزه فارغ التحصیلان، اساتید و شرکت های متعددی در حوزه نانو در کشور مشغول به فعالیت هستند که در رونق بخشی این علم تاثیر بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد ما در حوزه نانو تجاری سازی است، گفت: ما به اندازه کافی در فراوری علوم نانو در کشور پیشرفت نموده ایم و امروز زمان آن رسیده است که گام را فراتر گذاشته و به تجاری سازی این علم اهتمام ویژه ای بدهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تجاری سازی فناوری نانو را مدنظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی فناوری نانو را مدنظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید