برهم صالح: اتفاقات آدینه بغداد تجاوز جنایت آمیز مسلحانه بود

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی، رئیس جمهوری عراق پس از حمله آدینه افراد مسلح ناشناس به معترضان عراقی در منطقه السنک در بغداد خواهان احترام به ماهیت مسالمت آمیز بودن تظاهرات شد.

برهم صالح: اتفاقات آدینه بغداد تجاوز جنایت آمیز مسلحانه بود

به گزارش وبلاگ وردپرس پارسی، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، برهم صالح با صدور بیانیه ای نسبت به حمله افراد مسلح به معترضان عراقی در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر در مرکز بغداد و کشته و مجروح شدن ده ها شهروند عراقی واکنش نشان داد.

وی به همین دلیل، طرف های مختلف را به احترام به ماهیت مسالمت آمیز بودن تظاهرات عراق فراخواند.

رئیس جمهوری عراق در ادامه اضافه کرد: ما به همراه مقامات دولتی مربوطه با نگرانی اتفاقات روز گذشته بغداد را دنبال می کنیم، آنچه دیروز رخ داد یک تجاوز جنایت آمیز مسلحانه بود که باندهای خارج از قانون مرتکب آن شدند.

برهم صالح در ادامه خواهان بازداشت و مجازات عاملان این حمله توسط نیروهای امنیتی کشورش شد.

وی همچنین بر حق قانونی هر شهروند عراقی برای تظاهرات مسالمت آمیز و جلوگیری از هرگونه واکنش مسلحانه و خشونت آمیز علیه معترضان صلح جو تأکید کرد.

از سوی دیگر، منابع پزشکی و امنیتی عراقی از افزایش شمار قربانیان حمله مسلحانه روز گذشه به معترضان عراقی در منطقه السنک به 25 تن خبر دادند.

پیشتر، شمار قربانیان شلیک گروهی ناشناس به سمت معترضان در پارکینگی هفت طبقه در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر 16 تن اعلام شده بود. در این حمله همچنین 70 تن دیگر نیز مجروح شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برهم صالح: اتفاقات آدینه بغداد تجاوز جنایت آمیز مسلحانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح: اتفاقات آدینه بغداد تجاوز جنایت آمیز مسلحانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید